Zapraszamy do KOBIECEGO KRĘGU w Katowicach – sprawdź WYDARZENIA TUTAJ >>

Jak zmienić przekonania ?

jak zmienić przekonania podświadomości

Programy z dzieciństwa rządzą naszym życiem, chociaż nie jesteśmy tego świadomi. Obserwowaliśmy naszych rodziców w jaki sposób zarządzają pieniędzmi, jak dbają o zdrowie, w oparciu o jakie wartości budują relacje z innymi ludźmi, itd… Teraz w dorosłym życiu powielamy te same schematy.

Jak zmienić przekonania? Moja historia

Aby uświadomić Wam jak to działa przybliżę mój osobisty przykład.

Miałam kiedyś takie nieuświadomione przekonanie, że aby więcej zarabiać, trzeba mieć dodatkową pracę. Moi rodzice tak funkcjonowali, pracując większość życia na dwóch etatach. Nic dziwnego, że moje przekonanie dotyczące wysokości zarobków brzmiało WIĘCEJ ZARABIAĆ RÓWNA SIĘ WIĘCEJ PRACOWAĆ.

Kiedy jednak ktoś obcy uświadomił mi, że wcale tak nie musi być, że wystarczy wiedzieć o ile więcej chcę zarabiać, bez dodatkowych godzin spędzonych w pracy, zdarzyło się coś, co trudno zrozumieć osobom logicznie myślącym.

Dzisiaj wiem, że wystarczy wiedzieć czego pragniesz, a Wszechświat podsunie Ci możliwości. Postanowiłam wtedy, że chcę zarabiać o 500 zł więcej! W ciągu 2 tygodni dostałam taką podwyżkę, nie zmieniając firmy! Magia?

Nazwij, jak chcesz… Ja wiem, że trzeba przyjrzeć się przekonaniom, bo to one sprawiają, że żyjemy na autopilocie, dziwiąc się, dlaczego kolejny raz coś nam nie wyszło…

Jak zmienić przekonania? – ćwiczenia

Pracę nad zmianą przekonań rozpocznij od wypisania tego, co myślisz o sobie. Bardzo często etykieta „grzecznej dziewczynki”, której „nie wypada” pokutuje w nas latami.

Zastanów się, co mówiono do Ciebie, kiedy byłaś dzieckiem? Jakie, kobiece wzorce wyniosłaś z domu? Jakie wartości propagowano w Twoim rodzinnym domu?

Poza tym dokończ zadania:
Ja jestem ……………..
Ja mogę ……………….

Myślę, że to ćwiczenie uświadomi Ci, które przekonania dotyczące siebie, należy zmienić.

Zmiana przekonań dotycząca różnych obszarów życia

To jeszcze nie koniec pracy, chcąc sprawdzić, które przekonania utrudniają Ci życie, wypisz wszystkie swoje myśli, powiedzonka, przysłowia, które powtarzasz w poszczególnych obszarach:

ZWIĄZKI
Miłość jest ……….
Mężczyźni/kobiety są …….
Mój mąż/ żona to ……………….

FINANSE
Pieniądze są ……………….
Ludzie bogaci to …………..
Więcej zarabiać to ……………

ZDROWIE
Jedzenie to …………….
Sport to ……………….
Odpoczynek to……..

Spisuj swoje myśli

Wypisz wszystko, co mówili na dany temat Twoi rodzice, opiekunowie, nauczycie, znajomi, inne autorytety. Prześledź swoje nawyki dotyczące okazywania miłości, gospodarowania pieniędzmi, sposobu odżywiania. Spisuj wszystko, co przychodzi Ci do głowy, bez żadnej selekcji.

Taka praca trwa czasami kilka dni, daj sobie czas!

Możesz też przez cały tydzień pisać swoje myśli, rano przed wyjściem do pracy lub wieczorem przed snem. Piszesz codziennie wszystko co czujesz w obszarze związków, finansów, zdrowia. Twoje zapiski muszą mieć minimum 3 strony, po jednej na każdy obszar.

Niezależnie w jaki sposób sprawdzałaś swoje przekonania, po tygodniu przeanalizuj co napisałaś. Jakie zdania się powtarzają, czy to, co napisałaś, to stwierdzenia budujące czy blokujące. Na końcu podsumuj swoje przemyślenia i zastanów się, co sobie uświadomiłaś w trakcie tej pracy?

By zmienić przekonanie bardzo często wystarczy już samo jego uświadomienie, by program zaczął się rozpuszczać.

Ważne też, by nie było w Tobie pustki. Jeśli uznasz, że z jakimś przekonaniem chcesz się pożegnać, to w wolne miejsce wstaw nowe, budujące. Niech teraz ono prowadzi Cię w życiu i buduje Twoje szczęście w nowej odsłonie. Pamiętaj, zasługujesz na wszystko co najlepsze, a wszystkie ograniczenia tkwią tylko w naszej głowie i blokują nasze działania.

Jeśli chcesz popracować nad ograniczającymi przekonaniami, to zapraszam na kurs ZACZNIJ OD NOWA.

Sprawdź, czy myśli kierują Twoim życiem, zobacz film na Youtube.

Natalia Ryńska
Natalia Ryńska

W mojej pracy łączę to, co znane, potwierdzone naukowo z tym, co intuicyjne, pochodzące z podpowiedzi płynących prosto z serca.
Łącząc świat fizyczny z metafizycznym, odkryłam wspaniałą receptę na długotrwały sukces i ludzkie szczęście.

O mnie
blog

W mojej pracy łączę to, co znane, pochodzące z wiedzy akademickiej zdobytej na studiach psychologii i coachingu z tym, co nieznane, a pochodzące z takich obszarów jak: Soul Coaching®, Fizyka Kwantowa, Neurolingwistyczne Programowanie, PsychoBiologia i inne.

Szukaj
Pobierz prezent
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na ich użycie zgodnie z polityką prywatności, w każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki.