Zapraszamy do KOBIECEGO KRĘGU w Katowicach – sprawdź WYDARZENIA TUTAJ >>

Zmiana ukochanej osoby lub szefa – czy można na nią wpłynąć?

Zmiana ukochanej osoby

Zmiana ukochanej osoby – możliwa czy nie?

Trudno cieszyć się życiem, kiedy osoba, z którą mieszkamy lub pracujemy pod jednym dachem utrudnia nam życie. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy zmiana ukochanej osoby jest możliwa?

Zawsze warto przyjrzeć się dlaczego taka osoba pojawiła się w Twoim życiu. Jaką pełni rolę? Jakie potrzeby realizujesz dzięki tej relacji?

Najprawdopodobniej kontynuujesz jakiś program z dzieciństwa, powtarzając wyuczone od lat schematy zachowań.

Można tę kwestię przepracować podczas terapii lub wprowadzić w życie więcej świadomych zachowań.

Proponuję, by zawrzeć ze sobą 4 umowy, które są świetną receptą na świadomą zmianę wielu niesprzyjających nam programów.

Przede wszystkim bez względu na wszystko, obdarz ją szczerą miłością. Pomyśl, że ta osoba zachowuje się w taki, a nie inny sposób jest efektem nagromadzonych w niej lęków, traum z dzieciństwa, niskiej samooceny, itp. Ona musi sama ze sobą wytrzymać aż 24h na dobę, 365 dni w roku, całe życie… Też nie jest jej łatwo!

Czy zmiana ukochanej osoby jest możliwa?

Zapewne nie raz słyszałaś, że nie możesz kogoś zmienić na siłę. Jedyną zmianą jakiej możesz dokonać jest zmiana siebie. No właśnie, zmieniając siebie, swoje myślenie i zachowanie masz ogromny wpływ na Twoje otoczenie. Świadomie pracując nad sobą rozwijasz się, wchodzisz w wyższe wibracje, a tym samym nie rezonujesz już z osobami, które uprzykrzają Ci życie.

Przechodząc swój proces zmiany możesz spodziewać się różnych rozwiązań. Bądź pewna, że już nic nie będzie tak samo, kiedy Ty wprowadzisz nowe wzorce zachowań.

Wydarzyć się mogą dwie rzeczy. Albo Twój ukochany podąży za Tobą, będzie naśladował Twoje nowe zachowanie, dostroi się do Ciebie, albo Wasz związek rozpadnie się. Spotkasz kogoś, kto będzie myślał podobnie do Ciebie i na nowo poczujesz miłość. Albo Twój ukochany spotka osobę taką jak on, bo Ty będziesz miała już inne wymagania co do pięknej miłości i wzajemnego szacunku.

Rób swoje!

Dziel się dobrym słowem, bądź uprzejma, ale jednocześnie postaw granice.

Pomyśl, co by było, gdyby dzięki Twoim słowom Twojemu mężowi czy szefowi urosły skrzydła? Zrób to z dobrą intencją!

Jednocześnie umów się sama ze sobą, że nie bierzesz do siebie żadnych słów, opinii, oceny, którą oni wypowiadają pod Twoim adresem. Cokolwiek oni mówią, Ty wiesz swoje! Znasz swoją wartość, wiesz, że jesteś wyjątkową kobietą, która zasługuje na wszystko, co najlepsze!

W pakiecie jeszcze rezygnujesz z oczekiwań, że nastąpi w tych osobach zmiana. Ty narazie zmieniasz siebie, swój sposób myślenia i zachowania. Efekty będą, ale daj sobie czas, bądź cierpliwa. Umów się sama ze sobą, że rezygnujesz z oczekiwań wobec męża czy szefa.

Niech zmiana w ich zachowaniu będzie dla Ciebie miłą niespodzianką.

Bądź też gotowa na zmianę w szerszym znaczeniu… Rozstanie, wyjście z toksycznego związku jest czasami jedyną możliwością, by ochronić siebie i dzieci.

Może zmienisz pracę, a może zmieni się szef na innego, przyjaznego Tobie? Tego dzisiaj nie wiesz i nie oczekuj, skup się na sobie!

Oczywiście angażuj się w życie domowe tak, jakbyś była najszczęśliwszą żoną pod słońcem. Przede wszystkim zadbaj o siebie, zrób sobie nową fryzurę, makijaż, przejrzyj garderobę. Wysprzątaj mieszkanie i ugotuj obiad. Zachowuj się jak tak, jakby rozpoczął się w Twoim życiu nowy rozdział.

Podobnie w pracy, rób wszystko jak najlepiej. Angażuj się w 100%, ale nie swoim kosztem. Działaj i obserwuj, co się zmienia, jak Ty się zmieniasz?

Zaufaj

Każda zmiana myślenia i zachowania w Tobie powoduje nowe odczucia w Twoim ciele. Nie wchodzisz już w energię lęku, braku, złości, obojętności…

Skupisz się na sobie, na ukochaniu siebie i swojego wewnętrznego dziecka!

Koncentrujesz się na wzbudzaniu szczęścia poprzez zauważanie i docenianie małych rzeczy, tych które dotyczą bezpośrednio Ciebie.

Początki nie będą łatwe! Stare programy będą sabotować Twoje zachowanie. Ale Ty utrzymuj cały czas wysoki poziom uważności na to, co mówisz, jak myślisz, co robisz.

Ważnym jest, byś cały czas utrzymywała uwagę na nowych, pozytywnych myślach dotyczących Ciebie i Twojej przyszłości.

Tutaj musi być spójność. Nie możesz myśleć o kimś źle, a mówić mu miłe słowa… Zmiana wtedy nie zadziała! Zauważ dobre rzeczy w osobach, z którymi masz trudne relacje. Wysyłaj im ze swojego serca różowe i czerwone wstążeczki wypełnione miłością.

Codziennie zapisuj swoje wglądy, co zmieniłaś u siebie, w swoim sposobie myślenia i zachowania oraz jak na te zmiany reaguje mąż czy szef. Zobacz jakie sytuacje i jakich ludzi podsyła Ci życie w odpowiedzi na nowe schematy Twoich działań.

Czy można zmienić męża lbo szefa? Jak poradzić sobie z trudnym facetem w domu? Zobacz film na Youtube. 

Natalia Ryńska
Natalia Ryńska

W mojej pracy łączę to, co znane, potwierdzone naukowo z tym, co intuicyjne, pochodzące z podpowiedzi płynących prosto z serca.
Łącząc świat fizyczny z metafizycznym, odkryłam wspaniałą receptę na długotrwały sukces i ludzkie szczęście.

O mnie
blog

W mojej pracy łączę to, co znane, pochodzące z wiedzy akademickiej zdobytej na studiach psychologii i coachingu z tym, co nieznane, a pochodzące z takich obszarów jak: Soul Coaching®, Fizyka Kwantowa, Neurolingwistyczne Programowanie, PsychoBiologia i inne.

Szukaj
Pobierz prezent
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na ich użycie zgodnie z polityką prywatności, w każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki.