Zapraszamy do KOBIECEGO KRĘGU w Katowicach – sprawdź WYDARZENIA TUTAJ >>

Jak pokochać siebie?

jak pokochać siebie

Wiele kobiet w codziennym ferworze obowiązków, kompletnie zapomina o sobie, swoich potrzebach i pragnieniach. Troszcząc się o innych, zaniedbuje siebie. Często takie działanie wynika z wzorców i wymagań narzuconych przez innych. Jak pokochać siebie?

Będąc nieświadomą, że można inaczej, biernie poddajemy się okolicznościom. Jednocześnie głęboko w sercu czujemy, że robimy coś kosztem siebie. Oczekujemy czegoś w zamian, a kiedy tego nie otrzymujemy, jesteśmy rozczarowane, w naszej głowie pojawia się myśl „nikt mnie nie kocha”. Taki styl troski o innych z pozycji własnego braku z czasem skutkuje chorobą nowotworową…

Brak miłości własnej może wynikać z kilku przyczyn:

  • być może realizujesz standardy życia narzucone przez kogoś. Zapominasz o sobie zachowując się pod dyktando jakiejś despotycznej osoby np.: teściowej lub koleżanki z pracy; 
  • ktoś w dzieciństwie zniszczył Twoje poczucie godności. Dzisiaj w życiu dorosłym nawet nie ośmieliłabyś myśleć, że to Ty stanowisz ogromną wartość;
  • porównujesz się z innymi, najczęściej z idolami lansującymi się w mediach społecznościowych. W Twoim mniemaniu nie jesteś taka ładna i zgrabna, ani taka mądra i bogata;
  • nie wiesz, że szczęście możesz zbudować w oparciu o miłość własną, o pragnienia ukryte w głębi serca;
  • kierujesz się przekonaniem, że trzeba być dla innych kosztem siebie, bo inaczej, to ludzie powiedzą o Tobie, że jesteś egoistką i egocentryczką…

Czy któryś scenariusz jest Ci szczególnie znany? Jeśli tak, to pora, by go zmienić!

By pokochać siebie, postaw siebie na pierwszym miejscu!

Stań przed lustrem, popatrz głęboko w swoje oczy i powiedz: „kocham siebie!”

Powtarzaj to każdego dnia, kilka razy dziennie, za każdym razem, kiedy zobaczysz w lustrze swe odbicie, w łazience, w windzie, widząc swoją postać w witrynie sklepowej…

Kochaj siebie, dbaj w pierwszej kolejności o siebie, a wszyscy wokół będą szczęśliwi. Miłość i szczęście możesz dzielić z innymi tylko wtedy, gdy czujesz się zaopiekowana, ale nie przez kogoś, a przez siebie!

Sięgnij po prawo bycia pierwszą i najważniejszą! Bez wyrzutów sumienia, że zaniedbujesz innych, bez poczucia, że to egoistyczne. 

Nie zachwycaj się czyimiś standardami, stwórz własne i żyj według nich! Przestań żyć złudzeniem, że ustalony przez media wzorzec jest szczytem doskonałości. Pozwól sobie na posiadanie wad, to normalne, przecież jesteśmy ludźmi. Skup uwagę na swoich zaletach i bądź za nie wdzięczna.

Kochamy tych, o których się troszczymy, zatroszcz się w końcu o siebie! Kup sobie nowe buty czy torebkę, idź do fryzjera i kosmetyczki. Regularnie spożywaj zdrowe posiłki, znajdź czas na odpoczynek i zdrowy sen, rób to, co kochasz!

Jest jeszcze jedna, moim zdaniem ważna porada, rozwijaj się! Pracując nad sobą zdobywasz wiedzę i umiejętności, poznajesz nowy sens życia. 

Pokochaj siebie za to kim jesteś, a nie za to co masz!

W dużej mierze to, co masz wynika z tego kim jesteś. Skupiając się na miłości do siebie, w Twoim materialnym świecie pojawi się obfitość.

Kiedy już pokochasz siebie i o siebie zadbasz, szybko zauważysz zmiany. Przykład? Nie masz już oczekiwań względem tego, co inni powinni Ci dać lub dla Ciebie zrobić. Możesz zatroszczyć się o kogoś, bo w Twoim sercu jest miłość, którą możesz się dzielić się z innymi. Masz poczucie jej obfitości. Dając innym uznanie i szacunek, pomoc i wsparcie, współczucie i dobroć, dostajesz dokładnie to samo w zamian.

Kochaj siebie bez popadania w samouwielbienie!

Opiekuj się sobą, nie zaniedbując najbliższych. Bądź kobietą, która z miłości do siebie robi, to co kocha, z osobami których kocha!

Jeśli spodobał Ci się mój artykuł i jesteś zainteresowana odnalezieniem sposobu na kontakt ze swoją wewnętrzną mądrością, to zapraszam Cię na kurs ZACZNIJ OD NOWA.

Co zrobić, aby być dla siebie najlepszą przyjaciółką? Zobacz film o miłości do siebie na Youtube.

Natalia Ryńska
Natalia Ryńska

W mojej pracy łączę to, co znane, potwierdzone naukowo z tym, co intuicyjne, pochodzące z podpowiedzi płynących prosto z serca.
Łącząc świat fizyczny z metafizycznym, odkryłam wspaniałą receptę na długotrwały sukces i ludzkie szczęście.

O mnie
blog

W mojej pracy łączę to, co znane, pochodzące z wiedzy akademickiej zdobytej na studiach psychologii i coachingu z tym, co nieznane, a pochodzące z takich obszarów jak: Soul Coaching®, Fizyka Kwantowa, Neurolingwistyczne Programowanie, PsychoBiologia i inne.

Szukaj
Pobierz prezent
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na ich użycie zgodnie z polityką prywatności, w każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki.