Zapraszamy do KOBIECEGO KRĘGU w Katowicach – sprawdź WYDARZENIA TUTAJ >>

Jak praktykować wdzięczność?

jak praktykować wdzięczność

Praktyka wdzięczności jest moim ulubionym tematem. Wiem jak bardzo zmienia się jakość życia, kiedy każdego dnia znajdujemy powody do wdzięczności. Czujemy się bardziej szczęśliwe i spokojne. Jak praktykować wdzięczność?

Kiedy w naszym życiu jest wiele dobrych, ale małych zdarzeń, przestajemy je zauważać, po prostu przyzwyczajamy się do nich. Można powiedzieć, że stają się codziennością.

Zazwyczaj uważamy, że należy doceniać te wielkie rzeczy, jakieś przełomy w naszym życiu, takie jak np.: awans, zakup nowego samochodu, wygraną na loterii,

Często też nie doceniamy tego, co mamy i mówimy: będę w pełni szczęśliwa, kiedy…. zmienię pracę, wyjdę za mąż, schudnę, zmienię mieszkanie… itd….

Tak naprawdę nie istnieje ostateczny, końcowy punkt, w którym będziemy na maxa szczęśliwe, zawsze będzie jeszcze to coś, co chcemy zrobić, osiągnąć lub kupić!

Nie warunkujmy naszego szczęścia od tego, co ma się wydarzyć w przyszłości…
Bo co się stanie, jeśli, to coś się nie wydarzy? Co będziesz wtedy czuła? Frustrację, gniew na siebie i innych, lęk, poczucie klęski? W końcowym efekcie bardzo obniży się poziom Twojej wartości. Bądź szczęśliwa dzisiaj i dzisiaj ciesz się każdą chwilą!

Kiedy nauczysz się praktykować wdzięczność każdego dnia zdziwisz się jak wiele świat ofiaruje ci w prezencie.

Przerzucisz uwagę z problemów na pozytywne aspekty życia i automatycznie je pomnożysz.

Jeśli zainteresował Cię temat praktykowania wdzięczności, to zapraszam Cię do zapoznania się z kursem MOC WDZIĘCZNOŚCI. Przygotowałam go w postaci zeszytu ćwiczeń oraz czterech Ksiąg Wdzięczności, na każdy kwartał roku.

Aby praktykować wdzięczność potrzebujesz na to kilka minut rano i wieczorem.
Kilka minut, dzięki którym staniesz się bardziej szczęśliwą kobietą.

W porannym ćwiczeniu napisz za chcesz być wdzięczna wieczorem?
Tak nie przesłyszałaś się!
Okaż swoją wdzięczność za rzeczy, które dopiero się wydarzą.
Każdą komórką swojego ciała poczuj jakby te sprawy już się wydarzyły i masz już je za sobą! Nie spinaj się i nie oczekuj, bądź spokojna a zarazem otwarta na inną, zapewne jeszcze lepszą wersję wydarzeń.

W wieczornym ćwiczeniu wypisz za co jesteś wdzięczna tego dnia. Każdą częścią swojego ciała poczuj wdzięczność za wszystko, co się wydarzyło.

Szybko przekonasz się, że sprawy, o których pisałaś rano wydarzyły się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. A jeśli przybrały inny bieg, to z pewnością dla Twojego dobra.

A na koniec podsumuj cały dzień i napisz, co sobie uświadomiłaś?
Może doświadczyłaś jakiegoś momentu a-ha!?

Praktyka wdzięczności sprzyja zauważaniu dobrych rzeczy, daje poczucie bogactwa i obfitości.

Poprawia relacje – wiesz, że najczęstszą przyczyną rozpadu związków jest wzajemny brak uwagi. Jeśli nauczysz się zauważać i doceniać bliskich ludzi, z którymi pracujesz i którymi się otaczasz. Popatrzysz na nich z miłością. A ich wady przestają być istotne.

Skupienie się na powodach do wdzięczności to bycie w tu i teraz!
To dostrzeganie małych cudów codzienności.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia dotycząca wdzięczności. Czując ją podnosisz swoje wibracje na wyższy poziom i przyciągasz do swojego życia więcej dobrych zdarzeń i przyjaznych ci ludzi.
Praktyka wdzięczności wpływa również na skuteczną realizację intencji wysyłanych przez Ciebie w pole nieograniczonych możliwości.

Jeśli zainteresował Cię temat praktykowania wdzięczności, to zapraszam Cię do skorzystania z mojego kursu MOC WDZIĘCZNOŚCI, dzięki któremu odmienisz swoje życie na zawsze.

Natalia Ryńska
Natalia Ryńska

W mojej pracy łączę to, co znane, potwierdzone naukowo z tym, co intuicyjne, pochodzące z podpowiedzi płynących prosto z serca.
Łącząc świat fizyczny z metafizycznym, odkryłam wspaniałą receptę na długotrwały sukces i ludzkie szczęście.

O mnie
blog

W mojej pracy łączę to, co znane, pochodzące z wiedzy akademickiej zdobytej na studiach psychologii i coachingu z tym, co nieznane, a pochodzące z takich obszarów jak: Soul Coaching®, Fizyka Kwantowa, Neurolingwistyczne Programowanie, PsychoBiologia i inne.

Szukaj
Pobierz prezent
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na ich użycie zgodnie z polityką prywatności, w każdej chwili możesz wyłączyć je w ustawieniach swojej przeglądarki.